گزارش کارآموزی در مخابرات

ابن فایل  کارآموزی در ۹ فصل مجزا تنظیم شده است و تمامی جوانب یک پروژه کارورزی را در نظر گرفته است. موضوعات بررسی شده شامل سرفصل های زیر است:

قسمتی از متن:

در ایران ، ۱۴ سال پس از اختراع تلگراف یعنی در ۱۲۳۶ شمسی ، اولین خط تلگراف بین تهران و چمن سلطانیه (نزدیک زنجان) نصب و راه اندازی شد و دو سال بعد به سمت زنجان و تبریز و جلفا امتداد یافت و به شبکه تلگراف روسیه پیوست و روز به روز توسعه یافت . ایران در ۱۲۴۸ خورشیدی ،‌ به عضویت اتحادیه بین المللی تلگراف که بعدها به اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور تغییر نام یافت ، در آمد .
چند سال پس از اختراع تلفن یعنی در ۱۲۶۹ خورشیدی بین دو ایستگاه ماشین دودی تهران و شهر ری اولین خط تلفن برقرار شد . روند توسعه کمی و کیفی مخابرات از مرحله تلفن مغناطیسی تا مرحله خودکار و ارتباطات ماهواره ای در ایران ادامه یافت .
در سال ۱۳۰۸ ،‌ امور تلفنی به شکل یک اداره زیر نظر وزارت پست و تلگراف قرار گرفت و از آن پس ، این وزارتخانه به وزارت پست و تلگراف و تلفن تغییر نامه داد .
در سال ۱۳۱۳ تمامی شرکتهای تلفن موجود در سطح کشور در هم ادغام شدند و شرکتی واحد ، به نام شرکت سهامی تلفن ایران با مشارکت آن و زیر نظر وزارت پست و تلگراف و تلفن بوجود آمد و فعالیتهای ارتباطی مخابراتی کشور به دو سازمان مستقل دولتی سپرده شد . به دلیل افزایش جمعیت شهرها و ضرورت ایجاد ارتباط بین نقاط دور و نزدیک ، بموجب قانون تاسیس و اساسنامه شرکت مخابرات ایران مصوب خردادماه ۱۳۵۰ ، شرکت سهامی تلفن ایران ،‌ منحل و تمامی دارایی ها و دیون و مطالبات و تاسیسات و کارکنان آن به شرکت جدیدالتاسیسی به نام مخابرات منتقل شد و از سال ۱۳۵۱ امور تلگراف و تلفن و بی سیم و همه تجهیزات مخابراتی وزارت پست و تلگراف و تلفن ،‌ با شرکت سهامی در هم ادغام شدند و سازمان جدیدی به نام شرکت مخابرات ایران پدید آمد که از آن تاریخ تا امروز به همین نام و تحت نظارت وزارت پست و تلگراف و تلفن فعالیت داشته است .فهرست:
فصل۱: مقدمه
فصل۲: طراحی شبکه
فصل۳: فیبر نوری
فصل۴: ارتباط راه دور
فصل۵: سیستم های دیجیتال
فصل۶: سوئیچ ها
فصل۷: سوئیچهای محلی
فصل۸: سوئیچهای بین شهری
فصل۹: دیتا

مشخصات

دانـــــلود

  • 55 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Sorry. No data so far.

دسته‌ها